Pomoc psychologiczna

Specjalizujemy się w świadczeniu pomocy psychologicznej - może być ona niezbędna na każdym etapie życia, w związku z traumatycznymi wydarzeniami, w sytuacjach budzących negatywne emocje czy lęki. Indywidualnie podchodzimy do problemów naszych pacjentów - wiemy bowiem, że etiologia tychże jest niezwykle złożonym zagadnieniem. Doradzamy Pacjentom z różnego rodzaju problemami - zarówno natury indywidualnej, jak i związanej z budowaniem prawidłowych relacji. Psychologiczna pomoc obejmuje również zaburzenia odżywiania (we współpracy z dietetykiem), ból o niemedycznym pochodzeniu, a także kryzysy związane z przeciążeniem stresem, bezsenność, ataki paniki i lęku społecznego.

Pomoc pedagogiczna

Nasi specjaliści mają do zaproponowania pomoc z zakresu pedagogiki. Pracujemy z rodzicami oraz dziećmi, które wykazują trudności m.in. w rozwoju mowy i komunikacji. Obok logopedycznej pomocy jesteśmy w stanie zapewnić również psychologiczne wsparcie - np. z zakresu mediacji (przy trudnościach wychowawczych), naprawiania relacji rodzinnych, społecznych, motywowania do działania, do nauki. Oferujemy także pomoc w dochodzeniu do równowagi po przebytych traumach i negatywnych doświadczeniach (także tych związanych z okresem dojrzewania u młodzieży).

Pomoc w walce z uzależnieniem

W naszej poradni mamy świadomość, jak złożonym, wpływającym na wszystkie sfery życia zagadnieniem pozostaje uzależnienie. Dlatego naszym priorytetem jest holistyczne podejście do leczenia takich przypadłości. Uzależnienia mogą się różnić formą, stopniem nasilenia - łączy je jednak jedno. Dla powodzenia terapii zawsze kluczowe jest prawidłowe podejście Pacjenta do jego problemu. W poradni Kierunek Zdrowie pomagamy osiągnąć taką postawę, która może zagwarantować sukces. Dzięki szeroko rozumianym technikom psychologicznym, jak również głębokiej analizie problemu wraz z jego przyczynami. Pomagamy w odnalezieniu sensu w wolnym od nałogów, nowym życiu.