Najlepsi specjaliści

Dorota Byrska

Psychoterapeuta uzależnień

Dorota Byrska - magister pedagogiki, specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji.

Jestem absolwentką resocjalizacji z profilaktyką społeczną na  Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Szkoły Specjalistów Psychoterapii Uzależnień i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku. Brałam również udział w cyklu szkoleń Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Profilaktyce i Terapii Uzależnień  - Akademia Myśli i Emocji w Warszawie.  Aktualnie pracuję w Ośrodku Terapii Uzależnień oraz w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym przy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  W  swojej pracy integruję różne podejścia terapeutyczne. Swoją wiedzę systematycznie poszerzam, biorąc udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach.

Karolina Ubych

Psycholog i pedagog

mgr Karolina Ubych – nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, terapeuta pedagogiczny, ratownik medyczny, psycholog.
Ma doświadczenie w prowadzeniu grup dziecięcych, a także w pracy indywidulanej i grupowej dziećmi z normą intelektualną oraz z trudnościami i specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. W pracy wykorzystuje elementy terapii neurobiologicznej oraz wiedzę z licznych szkoleń i kursów.
Praca terapeutyczna zachęca ją do zmiany nawyków i utartych ścieżek, jest ciągłym rozwojem i motywacją. Inspiruje się pedagogiką Montessori, Jesperem Juulem oraz kontaktem z naturą. Na zajęciach preferuje atmosferę śmiechu i zabawy, wierząc, że w pozytywnym otoczeniu komórki mózgowe łatwiej i szybciej się uczą.  Tworzy drewniane pomoce terapeutyczne, z których korzysta podczas zajęć.
W zakresie psychologicznym największe zainteresowanie wzbudza pomoc psychologiczna służbom medycznym, przekazywanie trudnych informacji, komunikacja bez przemocy, budowanie poczucia własnej wartości i poczucia sprawczości u dzieci.
Wykładowca na Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współtworzy projekt Ratunkowa w Roztoce organizując szkolenia dla personelu medycznego.

 

Natalia Kwaśny

Dietetyk kliniczny

Absolwentka kierunku Dietetyka na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (studia I i II stopnia). Podczas studiów odbyła praktyki na wszystkich oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego UJ.  Z racji, że dietetyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, chętnie pogłębia swoją wiedzę  poprzez udział w  licznych szkoleniach, warsztatach i  konferencjach naukowych, aby móc  efektywnie i profesjonalnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie pacjentom. Program żywieniowy dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę jego stan zdrowia, tryb życia, a także preferencje żywieniowe. Współpraca z dietetykiem to wieloetapowy proces polegający na zmianie nawyków żywieniowych dzięki, którym samopoczucie i stan zdrowia pacjenta ulegnie znacznej poprawie. Przyjdź i przekonaj się, że dieta nie zawsze wiąże się z  wyrzeczeniami i „głodówką”, a odpowiednio skomponowana staję się przyjemnym nawykiem.

Dariusz Orłowski

ratownik medyczny , specjalista ds. BHP, strażak- ratownik

mgr Dariusz Orłowski  – ratownik medyczny, specjalista ds. BHP, wykładowca akademicki, strażak- ratownik

Ma doświadczenie w prowadzeniu i szkoleniu grup z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa higieny pracy.   
Absolwent  kierunku Ratownictwa Medycznego oraz Przygotowania Pedagogicznego na uczelni Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej
Absolwent Kierunku Zarządzania o Specjalności BHP oraz MBA EY na uczelni Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Wykładowca na Katedrze Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.
Pomysłodawca  Poradni Rozwoju Człowieka w Bestwinie, członek grupy medycznej w OSP Bestwina członek stowarzyszenia WiN  
Fan biegów  górskich, kolarstwa górskiego, Towerrunning’u   strzelectwa oraz kawy .
Zakres prowadzonych zajęć i działań:
Zajęcia grupowe dla  dzieci, nastolatków i osób dorosłych  w celu podnoszenia i doskonalenia umiejętności z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, sposobu radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach.

Agnieszka Sadowska

Logopeda, terapeuta ręki

Ukończyła pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą i wychowanie przedszkolne (studia I i II stopnia), studia podyplomowe w zakresie logopedii oraz certyfikowane szkolenie terapeuty ręki.
Mowa jest najlepszym środkiem komunikowania się. Niezależnie od rozwoju technologii
i różnych form komunikatorów, mowa nas wyróżnia. Dlatego też ważne jest abyśmy mogli rozmawiać bez przeszkód i problemów. O prawidłowy rozwój należy zadbać już od wieku niemowlęcego, nie tylko mowy, ale i całego małego organizmu dziecka. Choć nasze narządy spełniają różne funkcje, jesteśmy całością. Aby wszystko rozwijało się w sposób harmonijny należy zadbać o każdą sferę dziecka. I tą właśnie zasadą staram się kierować w pracy logopedycznej. Uważam, że: ruch, dotyk, doświadczenie, melodia to najlepsze elementy terapii i wspomagania dziecka jak i dorosłego. Wykorzystuje metody sprawdzone jak
i poszukuje nowych.
Poszerzam wiedzę na szkoleniach i kursach związanych nie tylko z logopedią, ale również w dziedzinach silnie z nią powiązanych (m.in.: psychologia, ortodoncja). Obecnie swoje kompetencje i praktykę wykorzystuję w pracy z dziećmi młodszymi w przedszkolu i dziećmi starszymi w świetlicach socjoterapeutycznych.

Skontaktuj się z nami

 

 

Obraz

Bestwina, ul. Krakowska 177